Spěte klidněji – s Gepard Finance to jde
Gepard Finance nabízí hned šest produktů, díky nimž můžete spát zase o něco klidněji. Jedná se o nejvyužívanější produkt obecně, což je pojištění proti riziku smrti, proti riziku smrti úrazem a proti riziku trvalé invalidity, dále jde o důchodové pojištění, úrazové pojištění, pojištění pro děti a spoření, pojištění úvěru a o pojistně kapitálový program.
Zabezpečte blízké pro případ neštěstí
Mnoho lidí si říká, že jim se přece nemůže nic stát. Úraz neměli, ani nepamatují, cítí se dobře a na svou smrt racionálně vůbec nepomýšlejí. Jsme rádi, že jste se rozhodli mít své životní pojištění a mezi ty nepřipravené nepatřit.
Gepard Finance vám v rámci pojištění života a zdraví nabízí pomoc v celé řadě nepříjemných situací. Obnos, který je z pojistky vyplacen, nikomu zdraví ani život nevrátí, pomůže však překonat těžké období, například pokud zemře živitel rodiny nebo utrpí zranění, která mu znemožňují rodinu dále zabezpečovat.
Jedná se o tyto situace:
- smrt
- vážná onemocnění
- pracovní neschopnost
- pracovní neschopnost v důsledku úrazu
- hospitalizace
- hospitalizace v důsledku úrazu
- plná invalidita s výplatou důchodu
- plná invalidita způsobená úrazem s výplatou důchodu
- trvalé následky úrazu s progresivním plněním
- tělesné poškození způsobené úrazem
Pojistné plnění situací přehledně a jasně
Pojišťovací společnosti mají pro každou z těchto situací jasně stanovená pravidla, jimiž se řídí, dojde-li k nehodě pojištěného. V případě, že dojde k jeho úmrtí, vyplatí pojišťovna sjednanou pojistnou částku tomu, kdo na ni má podle smlouvy právo, tedy často partner nebo partnerka, případně potomek. Stejně tak dojde k výplatě sjednané částky při zjištění závažného onemocnění a v případě úmrtí následkem úrazu. Pokud dojde k tomu, že se pojištěný ocitne v pracovní neschopnosti nebo v pracovní neschopnosti následkem úrazu, vyplácí pojišťovna sjednanou částku za jeden den krát počet dnů, v nichž neschopnost trvá. Při pobytu v nemocnici se vyplácí sjednaná částka za každý den hospitalizace na lůžkovém oddělení. Takto se postupuje i v případě hospitalizace v důsledku úrazu. V případě plné invalidity s výplatou důchodu dochází k výplatě sjednaného ročního důchodu. Stejný postup je stanoven i pro případ plné invalidity způsobené úrazem s výplatou důchodu. Při sjednání pojistné smlouvy pro trvalé následky úrazu s progresivním plněním nebo pro tělesné poškození způsobené úrazem platí, že pojišťovna, u níž jsme pojištěni, provádí procentuální výplatu z pojistné částky podle druhu a závažnosti úrazu.
Jak určit výši životního pojištění
Patříte tedy k těm, kteří už mají jasno. Chcete si zařídit životní pojištění. Ještě si ale pokládáte otázku, jak určit jeho výši. Pojišťovna se bude nad výší pojistného, které jí budete odvádět, zamýšlet z toho hlediska, nakolik je pravděpodobné, že dojde ke vzniku pojistné události, také se bude velmi zajímat o zdravotní stav žadatele o pojištění. Aby bylo možné všeobecně určit výši placeného pojistného, přihlíží pojišťovna k tzv. úmrtnostním tabulkám, v nichž zjišťuje pravděpodobnost úmrtí člověka v jednotlivých věkových kategoriích. To je nakonec důležitým faktorem pro tvorbu konkrétní výše placeného pojistného.
Vy byste se spíše ale měli zamyslet nad tím, v jakém poměru jsou ve vaší rodině příjmy a výdaje, jak by se rodina vypořádala s absencí vašich příjmů, jak dlouho by jí trvalo, než by se vrátila k původnímu životnímu standardu. Základem výpočtu by měl být celkový roční příjem pojištěného. Výše pojistné částky by se potom měla rovnat dvou až pětinásobku ročního příjmu pojištěného, přičemž nejběžnější je trojnásobek ročního příjmu.
Uveďme si konkrétní příklad. Pokud je měsíční příjem pojištěného 30 000 Kč, jeho celkový roční příjem je 360 000 Kč. Dvojnásobek této částky je 720 000 Kč, trojnásobek 1 080 000 Kč a pětinásobek 1 800 000 Kč.
Všeobecné informace jsou sice směrodatné, ale rozhodně nejsou přesné. Pro informace, které vám padnou jako ušité na míru, kontaktujte odborníky z Gepard Finance, kteří vám rádi pomohou zjistit, co je pro vás nejvýhodnější a jakou výši pojistného zvolit v závislosti na tom, jaký je váš životní standard nebo kolik rodinných příslušníků je na vašem výdělků závislých.