Při vyřizování nebankovní hypotéky nemusíte prokazovat své příjmy nebo dokládat výpis z registru dlužníků, podnikatelé předkládají svá daňová přiznání. Je ale dost argumentů, proč je lepší se nebankovním hypotékám vyhnout. Jak se ve světě nebankovních hypoték vyznat, vám rádi poradí odborníci z Gepard Finance, kteří spolupracují jen s těmi nejlepšími poskytovateli půjček a hypoték.
Co je to nebankovní hypotéka
Nebankovní hypotéka je novodobou alternativou hypotečních úvěrů. Vyhovovat bude při zařizování těm, kteří nesplňují náročné podmínky pro získání hypotéky, jež si stanovují banky. Získat nebankovní hypotéku je tedy obvykle snazší, než dosáhnout na tu bankovní. Jediným faktorem, který nebankovní společnosti zohledňují, je tzv. bonita klienta, což volně přeloženo znamená spolehlivost nebo důvěryhodnost klienta. Bonita klienta má pevně daná kritéria stanovená zákony.
K čemu lze nebankovní hypotéku využít
Nejen koupě nemovitosti je důvodem, proč si o hypotéku zažádat. Nebankovní hypotéku lze využít i v případě, že je na vás uvalena exekuce. Společnost pak vaše dluhy uhradí a domluví s vámi výši splátek. Nebankovní hypotéka může posloužit i ke konsolidaci, tedy sjednocení drobnějších půjček do jedné větší sumy.
Proč je lepší se na nebankovní hypotéky nespoléhat
Pokud se rozhodneme dlouhodobě využívat něčí služby, pravděpodobně si zvolíme společnost, která je na trhu úspěšná, má dobré jméno a je známá svým přátelským přístupem ke klientům. Volba takové společnosti nám totiž může razantně přidat na klidu. Jak jsme ale již řekli, známé a stabilní banky mívají nastaveny náročné podmínky pro udělení hypotéky, které zdaleka ne všichni, kteří si potřebují půjčit finanční obnos, splňují. Z toho vyplývá, že na nebankovní společnosti se zpravidla obracejí lidé v nelehké životní situaci. A to jsou právě ti, kteří nemají šanci kritéria banky splnit.
Čekají vás vysoké úroky
Pokud budete nuceni přistoupit k nebankovní půjčce či hypotéce, počítejte s vysokými úroky. Ty mohou být o 5-10 % vyšší než v bance. A to už se pohybujeme ve velmi vysokých číslech. Nebankovní společnost vás možná na nějakou dobu zachrání, ale později se budete chytat za hlavu, že vrátíte mnohem víc, než jste si půjčili.
Pozor na nesrozumitelné podmínky
Tradiční a zavedené banky mají podmínky ve smlouvách srozumitelně formulované. Pochopitelně – jde jim o dlouhodobě dobrý vztah s klientem. U nebankovních společností to tak bohužel nebývá. Jakmile tedy podepíšete smlouvu, které jste možná dost dobře neporozuměli, protože byla nevhodně formulovaná, nezbývá vám než splácet. Když k tomu připočteme zmíněné vysoké úroky, není to nic záviděníhodného.
Věčná hrozba insolvence
Nebankovní společnosti, které půjčují peníze, jsou firmy jako každé jiné. Mohou se tedy dostat do potíží, dokonce i do insolvence. Potom se nebudete stačit divit, jak rychle po vás budou chtít půjčené peníze i s úroky zpět. Neděje se tak často, ale je třeba, aby na to byl každý, kdo si takto peníze půjčuje, připraven.
Pokud nevíte, na koho se ve své situaci s žádostí o půjčku či hypotéku obrátit, spojte se s odborníky z Gepard Finance, kteří vědí mnohé a dovedou vám ve většině případů poradit či doporučit, jaké kroky by vám mohly pomoci. Zároveň můžeme s jistotou říci, že vám nikdy nedoporučí zřízení půjčky či hypotéky u nespolehlivých společností.