Refinancování hypotéky za skvělou sazbu 1,99 %

Díky exkluzivní spolupráci Gepard Finance a Českomoravské stavební spořitelny (GEPARD + LIŠKA) nabízíme všem zájemcům časově omezenou akci na refinancování hypoték za velmi zajímavých, na trhu ojedinělých, podmínek.

Bezkontaktní Hypotéka GEPARD

Zajistěte si nízký úrok i dva roky dopředu

Úrokovou sazbu 1,99 % mají možnost získat všichni u fixace na 3 a 6 let při splnění podmínek na refinancování hypotečního úvěru. Refinancování lze zpracovat u všech produktů až 24 měsíců před termínem fixace.

 Zajímavé cenové podmínky na refinancování zajištěného úvěru/hypotéky:

  • úroková sazba 1,99 % p.a.,
  • bez požadavku na rizikové pojištění,
  • bez poplatku za zpracování úvěru či uzavření stavebního spoření,
  • s ODHADEM ZDARMA.

AKTUÁLNĚ: Sazbu 1,99 % na refinancování vaší hypotéky můžete konzultovat také přes bezkontaktní setkání s makléřem v rámci nové služby BEZKONTAKTNÍ HYPOTÉKA - více informací ZDE

Refinancování hypotékou

Jedním z hlavních rozdílů mezi hypotečním úvěrem a překlenovacím úvěrem stavební spořitelny je způsob splácení. Hypoteční úvěr se splátkami průběžně umořuje. Tím, že jistina díky umořování klesá, klesají i placené úroky.

Refinancování hypotéky překlenovacím úvěrem ze stavebního spoření

Hypotéku lze refinancovat také překlenovacím úvěrem. Průběh splácení je trochu odlišný. U překlenovacího úvěru existují dvě fáze – překlenovací úvěr a úvěr ze stavebního spoření.

V překlenovacím úvěru klient na rozdíl od hypotéky neumořuje, nesplácí jistinu. Splácí se úrok z překlenovacího úvěr a místo splácení jistiny se spoří prostředky na účet stavebního spoření.

Ve chvíli, kdy jsou splněny podmínky stavebního spoření pro „překlopení“ do tzv. úvěru ze stavebního spoření, se překlenovací úvěr z části splatí účtem stavebního spoření, které tím je ukončeno. Spoření se překlopí do fáze úvěru ze stavebního spoření a se anuitně jako hypotéka, ale s garantovaným úrokem po celou dobu trvání.

Překlenovací úvěr vs. hypotéka

  • U překlenovacího úvěru se splácí úrok z celé půjčené částky ve stejné výši až do momentu překlopení do řádného úvěru. Jistina se neumořuje a úroky jsou pořád stejně vysoké (na rozdíl od hypotéky).
     
  • Stavební spořitelna stanoví minimální částku, kterou klient musí měsíčně spořit na účet stavebního spoření. Pokud chce, může spořit více, ale nikdy méně. Částka na spoření je typicky taková, že platba úroků a spoření je menší, než splátka hypotéky. To může být výhoda pro mladé rodiny.
     
  • Na spořícím účtu stavebního spoření může klient ve fázi překlenovacího úvěru využívat nárok na státní podporu.  

Kdy volit překlenovací úvěr?

Překlenovací úvěr se na první pohled může zdát při jinak stejných podmínkách méně výhodný než hypoteční úvěr, protože se neumořuje. Jenže podmínky produktů stejné většinou nebývají. Překlenovací úvěr má význam, pokud za daných okolností klient hledá řešení s co nejmenší měsíční zátěží (vykoupenou vyšší zátěží ve fázi úvěru ze stavebního spoření) nebo v situaci, kdy je jeho sazba a poplatky ve srovnání s hypotékou o tolik nižší, že vykompenzují nevýhodu „neumořování“.

Obraťte se na hypotečního makléře Gepard Finance

Pokud chcete porovnat výhodnost refinancování hypotéky s refinancováním úvěrem ze stavebního spoření, stačí se obrátit na našeho makléře, který vám všechny parametry propočítá a porovná.

Můžete k tomu využít aktuálně oblíbenou službu Bezkontaktní Hypotéky.

Přečtěte si více o bezkontaktním setkání ZDE.

  

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Budoucnost hypotečních úroků: Co očekávat v roce 2025?

Závěr roku 2024 přináší do světa hypoték jistou stabilizaci – úrokové sazby se drží kolem pětiprocentní hranice, což signalizuje určitou vyváženost po turbulentním období vysokých sazeb. Co přinese rok 2025 a jaké faktory mohou ovlivnit vývoj...

Jak optimalizovat hypotéku po zavedení nových pravidel

S novými pravidly pro hypoteční úvěry, která vstoupila v platnost v září 2024, je důležité přistoupit k financování bydlení s jasnou strategií. V tomto článku vám ukážeme, jak optimalizovat svou hypotéku tak, abyste nejen ušetřili na nákladech, ale...

Nejlevnější hypotéka? Máte to ve svých rukou

Každý, kdo potřebuje hypotéku, se shání především po nejnižší úrokové sazbě. Málokdo si ale uvědomuje, že to, jak velkou cenu za půjčku na bydlení zaplatí, má vlastně ve svých rukou. Pojďme se společně podívat, co můžete sami udělat pro dosažení co...