Stavební spořitelny ukončují vysoce úročené smlouvy

Na začátku roku opět dochází v několika stavebních spořitelnách k přehodnocení portfolia smluv, na kterých je sjednáno vyšší úročení vkladů, než je nabízeno v aktuálních tarifních variantách nabízených na nových Smlouvách stavebního spoření.

Vysoce úročeným smlouvám je konec!

Ukončování smluv stavebního spoření se sazbou 3 % a se sazbou 4 %

Klienti smluv stavebního spoření, které mají vysoké úročení vkladů, splňují nárok na státní podporu dosažením tzv. vázací doby, tedy 6 let od založení smlouvy a zároveň splnili podmínky pro přidělení úvěru ze stavebního spoření, bývají v takových případech zahrnuty nabídkami stavebních spořitelen.

Stavební spořitelny se snaží díky dlouhodobé ekonomické situaci na trhu takových smluv zbavit a zároveň si udržet klienta.

Stavební spořitelny v takové situaci nabízejí vždy klientovi několik možností řešení např.

  • založení nové Smlouvy stavebního spoření zdarma se současnou výpovědí stávající Smlouvy stavebního spoření,
     
  • navýšení stávající Smlouvy stavebního spoření bez poplatku s přechodem na aktuální tarifní variantu,
     
  • možnost využití Úvěru ze stavebního spoření ke stávající Smlouvě stavebního spoření za velice zajímavou úrokovou sazbu - zpravidla výrazně nižší než je sjednána na Smlouvě stavebního spoření např. 2,5 % p.a.

  

Přijďte se poradit s našimi specialisty, kteří vám pomohou vybrat nejvhodnější produkt ušitý na míru vašim potřebám a požadavkům.

 

Autor článku: Lenka Svobodová
metodik stavebního spoření GEPARD FINANCE a.s.

čtyřlístek pro štěstí

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Roční výpisy z účtů stavebních spořitelen

Leden je ve znamení ročních výpisů jak ze stavebního spoření, tak úvěrů s potvrzením o zaplacených úrocích. Na co si dát pozor, jak dokumenty využít? Stavební spořitelny svým klientům v lednu vystavují roční výpisy z účtů. Někomu je písemně zašlou, jinému...

Proč si zřídit stavební spoření?

Stavební spoření je speciální bankovní produkt, který na českém trhu nabízejí stavební spořitelny. Primárně je určeno k řešení potřeb spojených s bydlením, lze ho však využít výhradně jako spořící produkt. Při splnění daných podmínek lze navíc...

Vyplatí se překlenovací úvěr? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Hypoteční úvěry nejsou jediným prostředkem pro koupi vysněné nemovitosti. Stoupající popularitě se v posledních letech těší i překlenovací úvěry, známé také jako meziúvěry. Podmínky pro jejich získání nejsou tak striktní jako u hypoték. Některé...