Refinancování hypotéky
Zřejmě už víte, co v hypotečním světě znamená fixace. Je to doba, po kterou vám banka garantuje výši úrokové sazby. Například na 1, 3, 5 i více let. Možná se blíží konec vaší fixace právě teď. Máte přehled? Získejte více peněz.
Mnohdy našim klientům před koncem fixace vyhledáme lepší podmínky. Získáte tak i statisíce k dobru. Pokud ovšem víte, že se konec fixace vašeho úvěru blíží. Banky o tom svým klientům totiž dávají často vědět skoro až na poslední chvíli. Na refinancování už je pak pouze minimum času.
Přitom stačí, když se o svůj hypoteční úvěr zajímáte a víte, kdy vám doba fixace končí. Právě tehdy můžete hypotéku dobře refinancovat.
Spočítejte si váš zisk například po snížení úrokové sazby o půl procenta. Použijte zdarma naši hypoteční kalkulačku. Od roku 2003 jsme pomohli získat statisíce korun už tisícovkám klientům. Budete mezi nimi i vy?
Jak získat více peněz?
Věnujte pozornost sedmi krokům.
- Za prvé – řešte konec fixace úrokové sazby vaší hypotéky alespoň dva měsíce předem. Budete mít dostatek času na vyjednávání se svou stávající bankou.
Napište své bance 2 měsíce před uplynutím doby fixace. Požádejte o sdělení výše úroku. Klidně v dopise zmiňte, že plánujete posoudit i jiné nabídky na trhu. Banka tak pochopí, že má nabídnout lepší podmínky, abyste neodešli ke konkurenci.
- Za druhé – zjistěte si podmínky jiných bank, získejte přehled. Čas ušetříte, když se obrátíte na hypotečního makléře.
- Za třetí – vyberte si novou banku s lepšími podmínkami. Vaší stávající bance oznamte, že budete hypotéku refinancovat, předložte jí konkurenční nabídku. V tomto okamžiku vám vaše banka zřejmě nabídne výhodnější podmínky. Jinak by totiž přišla o klienta.
- Za čtvrté – jestliže vaše banka nesleví, požádejte o potřebné kroky. Těmi jsou vyslovení souhlasu s vkladem zástavního práva na vaši nemovitost ve prospěch nové banky a souhlas s revinkulací pojistného plnění. Dále o vyčíslení zůstatku úvěru k datu ukončení fixace úrokové sazby. A také o potvrzení, že vaše původní banka po doplacení úvěru podá návrh na výmaz zástavního práva z katastru nemovitostí.
- Za páté – připravte si podklady pro refinancování hypotéky. Budete potřebovat potvrzení o výši příjmů, dokumenty o závazcích, znalecký posudek vaší nemovitosti, listiny z katastru nemovitostí a původní úvěrovou dokumentaci.
- Za šesté – podejte žádost o hypotéku na refinancování. Přiložte požadované doklady a listiny. Nejlépe, když se obrátíte na hypotečního makléře. Vše za vás zařídí.
- Za sedmé – nová banka vám schválí úvěr, stačí jen podepsat novou úvěrovou smlouvu, podat zástavní smlouvy do katastru nemovitostí, nechat si potvrdit vinkulaci pojištění nemovitosti od pojišťovny a požádat o čerpání nového úvěru alespoň 4 dny před koncem fixace vaší sazby.
Je však možné, že vaše původní banka vám nabídne výhodnější podmínky, než ta nová. Tím byste ušetřili mnoho času a starostí.
Vyznat se ve všech listinách, dokumentech a umět dobře posoudit úvěrové podmínky není snadné. Chybné rozhodnutí vás může přijít draho. Zvolte si jednodušší cestu a obraťte se na hypotečního makléře GEPARD FINANCE. Postaráme se o celý průběh refinancování hypotéky, pomůžeme vám vyjednat výhodnější úrokovou sazbu. Získáte tak až stovky tisíc korun.
Obraťte se na profesionály s mnohaletými zkušenostmi.
GEPARD FINANCE – vaše lepší bilance!
Svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto. Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU
|
|
<< Všechny video návody