Přinášíme souhrn změn ve stavebním spoření 2015
Jednou z nejvýraznějších a zároveň také nejcitelnějších změn je úprava úrokových sazeb.
Mírná korekce ve snižování úrokové míry klienty zřejmě příliš nepotěší.
Všechny stavební spořitelny reagují v posledním roce na dlouhodobý trend nízkých úrokových sazeb snižováním úrokových sazeb jak pro spoření tak pro úvěry.
Většina stavebních spořitelen ruší bonusové programy pro nové smlouvy stavebního spoření 2015, které při dodržení podmínek programu garantovali klientům vyšší úročení vkladů.
Průměrné úročení vkladů ze stavebního spoření se od 1. 4. 2015 pohybuje okolo 1 procenta u všech stavebních spořitelen, což by se mohlo zdát jako zanedbatelný výnos.
Další zhodnocení vkladů zajistí státní podpora.
Státní podpora max. 2000 Kč
Státem garantovaný roční příspěvek je určen 10 % z roční naspořené částky, přičemž jeho maximální hranice je fixována částkou 2 000 Kč.
Z tohoto důvodu se na stavební spoření nevyplatí ukládat více než 20 000 Kč za rok.
Díky státní podpoře a akčním nabídkám i při tak nízkých úrokových sazbách vkladů lze dosáhnout efektivního zúročení 3 %.
Investice do stavebního spoření 2015
Není proto důvod lámat nad stavebním spořením onu pomyslnou hůl.
Stačí, pokud si projdete aktuální nabídku stavebního spoření 2015 na našem trhu, v ideálním případě pak využijete služeb finančních expertů, kteří vám pomohou vybrat nejvhodnější produkt ušitý na míru vašim potřebám a požadavkům.
Kromě toho vám také prozradí nejrůznější rady a tipy, díky nimž se vám investice do stavebního spoření 2015 doopravdy vyplatí.
Autor článku: Lenka Svobodová
metodik stavebního spoření GEPARD FINANCE a.s.