Refinancování hypotéky v několika praktických příkladech

Máte hypotéku a nevyhovují vám její aktuálně nastavené parametry? Chcete si snížit měsíční úrok, prodloužit nebo naopak zkrátit splatnost hypotéky? Končí-li vám fixace, můžete svou dosavadní hypotéku refinancovat a zajistit si tak mnohem výhodnější podmínky. V rámci refinancování však můžete pracovat nejen s úrokovou sazbou a dobou splatnosti, ale třeba též s pravidly pro úhradu mimořádných splátek. V čem vlastně samotný proces refinancování spočívá a jak vypadá v praktických příkladech?

Refinancování hypotéky v několika praktických příkladech

Jak vlastně refinancování funguje? 

Velmi zjednodušeně můžeme říci, že stávající hypoteční úvěr od jedné banky za vás uhradí a převezme banka druhá. Díky tomu s ní můžete vyjednat výhodnější podmínky, o kterých se vám u stávající banky třeba ani nesnilo. I refinancování má ovšem určitá pravidla, která není radno podceňovat. Značnou úlohu zde sehrává čas, ale i podmínky nastavené původní bankou. Pokud si váš „odchod ke konkurenci“ jistí smluvní pokutou za předčasné splacení úvěru, vyplatí se dobře počítat a zhodnotit, zda se vám refinancování opravdu vyplatí či nikoli.

Refinancování řešte ve správný čas

Abyste se nemuseli obávat pokut za předčasné splacení hypotéky, o nichž jsme se zmínili výše, vyčkejte s refinancováním na konec fixačního období. Zhruba 2 - 3 měsíce před koncem fixace (i dříve) byste měli zmapovat nabídku hypotečních úvěrů na našem trhu a porovnat jednotlivé podmínky, které bankovní domy nabízejí. Výhodnější podmínky ovšem můžeme zkusit vyjednat i se svou stávající bankou. Vždy bude ovšem lepší, budete-li mít v rukou nějaké podklady od konkurence. Pokud vám banka lepší podmínky nenabídne, stačí kontaktovat konkurenční banku, u níž chcete hypotéku refinancovat. Naši hypoteční makléři za vás vyjednají vše potřebné.

A kolik můžete na refinancování hypotéky ušetřit?

Příklad č. 1:

V roce 2010 jste si vzali hypotéku o objemu 2 500 000 Kč s pětiletou fixací. Úrok v té době činil 5,29 %. Měsíčně jste tak byli nuceni zaplatit 13 867 Kč. Jelikož vám v roce 2015 končila fixace hypotéky, rozhodli jste se pro její refinancování u banky, která vám nabídla měsíční úrok 1,99 %. Z měsíční splátky činící 13 867 Kč najednou zbylo 9 228 Kč. Úroková sazba tak bude o 3,3 % nižší, díky čemuž ročně ušetříte několik desítek tisíc korun.

Příklad č. 2:

V roce 2012 jste si vzali hypotéku o objemu 2 000 000 Kč se splatností na 20 let a tříletou fixací. Úrok v té době činil 3,89 %. Měsíčně jste tak byli nuceni zaplatit 11 900 Kč. Hypotéku jste se rozhodli refinancovat u banky, která vám nabídla měsíční úrok 1,89 %. Z měsíční splátky činící 11 900 Kč najednou zbylo 10 700 Kč. Úroková sazba tak bude díky refinancování o 2 % nižší. Na úrocích navíc ročně ušetříte zhruba 35 000 Kč.

5 důvodů, proč refinancovat hypotéku s Gepard Finance 

  1. Výběr z nabídek všech bank: Gepard Finance spolupracuje s drtivou většinou bank operujících na našem trhu. Z nabídek si tudíž můžete vybrat vždy tu nejvýhodnější.
     
  2. O vše se postaráme:  Hypoteční specialisté z Gepard Finance za vás vyřídí veškerou administrativu i neoblíbené papírování.
     
  3. Rychlost: refinancování hypotéky je u nás záležitostí několika dnů, maximálně týdnů!
     
  4. Výhodnější podmínky: Hypoteční specialisté z Gepard Finance pro vás dokáží vyjednat nadstandardní podmínky.
     
  5. Refinancujte ZDARMA: za služby Geparda nic neplatíte!

  

Více o refinancování u Gepard Finance se dočtete v sekci Refinancování hypotéky

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Refinancování hypoték v závěru roku 2022

V minulém roce se z refinancování stal bezmála národní sport a dokonce jsme zaznamenali označení jako je "hypoteční turistika" či "refinancovací turistika". Rok 2022 se v oblasti refinancování hypotečních úvěrů nese v úplně jiném gardu.

Jaké jsou aktuální...

Refinancování hypotéky a vyvázání druhé nemovitosti ze zástavy

Ceny nemovitostí vzrostly v České republice za posledních pět let téměř nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Vyšší cenový nárůst zaznamenali pouze v Maďarsku. Na jedné straně mohou rostoucí ceny nemovitostí představovat překážku v pořízení...

Jak na snadné refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky řeší v letošním roce několik desítek tisíc lidí. Pokud jste uzavírali hypoteční smlouvu v roce 2014 s pětiletou fixací, případně v roce 2016 s tříletou fixací, spadáte do této skupiny také vy. Přinášíme vám užitečné tipy, jak...