• Blog

    Pomáháme lidem k lepšímu bydlení. Doporučíme, jak získat nejvýhodnější hypoteční úvěr a pomůžeme vám vše zařídit.
    Díky naší specializaci o hypotékách leccos víme.
    A proto o nich píšeme na tomto blogu.

Stát na vlastních nohou, ale přitom s podporou silného partnera – to je sen mnoha zaměstnanců i finančních poradců organizovaných ve velkých obchodních sítích. Když už role zaměstnance neskýtá dostatek prostoru pro vlastní realizaci, ale zároveň není dostatek zkušeností a kapitálu pro založení vlastní společnosti, přichází ke slovu franšízový koncept. Vlastní franšízovou pobočku si ale nemůže otevřít jen tak každý.
Podle výzkumu Sociologického ústavu Akademie věd České republiky sní o vlastním bydlení více než 80 % Čechů. Odradit je nedokážou vyšroubované ceny nemovitostí ani čím dál obtížnější podmínky pro získání hypotéky. I proto zájem o půjčky na bydlení klesá jen velmi pomalu. Přitom dobu, kdy hypotéku „na dobré slovo“ získal každý, dávno odvál čas. Šanci na její úspěšné schválení mohou zvýšit i sami žadatelé. Je ale potřeba vědět, na které…
Živnostenské podnikání je v Česku mimořádné oblíbené. Pod hlavičkou OSVČ podniká téměř milion lidí; boom digitálních technologií a možnost pracovat odkudkoliv na světě jsou navíc příslibem nárůstu živnostenských oprávnění i v budoucnu. Na poli úvěrů ale pro OSVČ situace růžová zdaleka není. Získat hypotéku na poslední chvíli je pro mnohé živnostníky takřka nemožné. Odborníci proto radí: provozujete-li živnost a máte zálusk na hypoteční úvěr, řešte jej s předstihem několika let.

5 důvodů, proč je pro vás franšízing pravou volbou

středa, 27 prosinec 2017 11:56 | Franšízing | GEPARD FINANCE
Být svým vlastním pánem, zároveň ale odlehčit riziku podnikání – i tak by šla ve zkratce shrnout pozitiva a negativa franšízingu. Problematika franšíz je ovšem mnohem hlubší a rozhodování o otevření vlastní pobočky je třeba důkladně zvážit. Přečtěte si pětici důvodů, které vám svět franšízingu i svět Gepard Finance ukáží v novém světle.
Milí přátelé, franšízanti, makléři, obchodní partneři. Bylo nám ctí prožít letošní rok spolu s Vámi. Už se nemůžeme dočkat, co společného zažijeme v roce 2018. Načerpejte síly a stejně jako my se ohlédněte za svými pracovními i osobními úspěchy. Děkujeme, že jste.
K 1. červenci 2017 jezdilo po českých silnicích 7 732 577 vozidel s povinným ručením. Jeho průměrná roční výše činila loni přibližně 2 800 Kč – navzdory tomu ani celkový součet pojistek nedokázal pokrýt náklady, které pojišťovny v rámci pojistného plnění musely účastníkům dopravních nehod vyplatit. Segment povinného ručení je pro pojišťovací domy dlouhodobě ztrátový. Ty proto nyní řeší, jak negativní bilanci zvrátit, nebo alespoň zmírnit – odpovědí by mělo…
Společnost GEPARD FINANCE bude od února 2018 poskytovat bezplatnou poradenskou činnost, jak splnit podmínky GDPR v realitách.
Využívání souběžného pojištění není v Česku ani ve světě nic výjimečného. Portfolia pojišťoven nabízí celou paletu výhodných akcí, ze kterých si pojistníci „vyzobávají“ to nejlepší. Po jednom produktu sáhnou kvůli bezplatné asistenční službě v zahraničí (jejíž součástí je havarijní pojistka s limitem 500 tisíc Kč); druhý produkt zvolí kvůli skvělému poměru maximálního limitu plnění (2 miliony korun) k ceně pojistky. A potom na dovolené v Itálii havarují. Prvním krokem je…
V říjnu 2017 dosáhla průměrná úroková sazba hypotečních úvěru výše 2,10 % – poprvé od listopadu 2015, kdy tarify hypoték zažívaly strmý pád. Nyní je situace opačná; sazby hypoték od počátku roku průběžně stoupají. Zatímco ještě v lednu letošního roku činil průměr 1,82 %, už v dubnu překonal hranici dvou procent. Po vlně zájmu přestávají být produkty hypotečního trhu atraktivní, odborníci úvěrům navíc předpovídají další zdražování. Smráká se nad hypotékami…
Současný stav na trhu s nemovitostmi hraje do karet developerům. Poptávka po bydlení výrazně převyšuje nabídku, zvláště ve větších městech a jejich okolí. Situaci příliš nepomáhá ani stav na hypotečním trhu – získat hypotéku je těžší než dříve, kvůli omezené maximální výši LTV je navíc potřeba mít našetřeno zpravidla pětinu kupní ceny. Jaký vývoj čeká trh s realitami v následujících měsících?

Předfixace hypotéky: Krok k výhodné úrokové sazbě?

pátek, 08 prosinec 2017 09:09 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Při výběru hypotéky hraje jednu z nejdůležitějších rolí výše úroků a doba, po kterou má klient jistotu, že s nimi banka nebude hýbat. Míru úrokové sazby ovlivňuje mj. trvání fixačního období a rozsah LTV. S koncem fixace se pak kolečko o podmínkách splácení úvěru rozjíždí znovu. Platí, že čím dříve začne klient další období fixace řešit, tím spíše se mu dostane nabídky výhodné úrokové sazby. I proto se se vyplatí…
V závěru roku lidé mnohdy zvažují, jak naložit s případným přebytkem svých financí. Na poslední chvíli například posílají jednorázový vklad na stavební spoření, aby získali maximální státní podporu za končící rok. Mimořádná splátka hypotéky se zase jeví jako příležitost ušetřit na budoucích splátkách a úrocích. Nový zákon mimořádné splátky úvěrů značně usnadnil a zlevnil. Vyplatí se však mimořádná splátka hypotéky, když máte z nedávné doby zafixovanou nízkou sazbu?

Hypoteční trh na hraně: Na hypotéku se pečlivě připravujte

pátek, 01 prosinec 2017 08:49 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Zlatým časům hypotečních úvěru odzvonilo. Po zásahu České národní banky mají od 6. dubna 2017 bankovní domy nůž na krku a neměly by poskytovat hypotéky s LTV vyšším než 90 %. Reálně jde sice pouze o nezávazné doporučení, v praxi ale může ČNB bance pěkně zavařit – do čelního konfliktu se žádné instituci pouštět nechce, a tak raději poskytování hypoték omezily. V důsledku toho jsou zákazníci nuceni platit čím dál…
I finančního poradce můžete dělat poctivě, pomáhat přitom lidem a ještě si vydělat mnohem více než v běžném zaměstnání. Nevěříte? U nás děláme věci jinak – máme nástroje, systém, pozitivní přístup ke každému. Připravíme vás na povinné zkoušky ČNB. Dosavadní úspěšnost téměř 100 %.

Spoluúčast na povinném ručení: Jste si jisti, že ji nemáte?

pondělí, 27 listopad 2017 10:07 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Víte, jak během sekundy utratit miliony korun? Stačí chvilková nepozornost v hustém provozu, trocha smůly a jízda do práce se promění v dlouhé jednání s policií, dalšími účastníky nehody a samozřejmě i pojišťovnou. A přestože si pojištění odpovědnosti z provozu vozidla svědomitě platíte, finanční nároky pojišťovny vás mohou nemile překvapit.
Pravidelná platba daně z nemovité věci je každoročním evergreenem drtivé většiny vlastníků bytu či domu. Její výše se počítá z velikosti dané stavby, zásadní roli hraje lokalita, ve které se nemovitost nachází. Základem pro výpočet je přiznání k dani z nemovité věci; to se poprvé podává v okamžiku, kdy majitel nemovitost nabude (koupí či jejím dostavěním), další podání je namístě v případě, že proběhne významnější úprava – včetně rozšíření či…

P2P půjčky: Vyplatí se pro financování bydlení?

pondělí, 20 listopad 2017 09:58 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
K financování bydlení je systém P2P půjček naprosto nevhodný (vysoké sazby, nemožnost odečtu úroků, krátká doba splatnosti, relativně nízké částky). Během krátké doby se vyrojily stovky služeb stojících na principu zápůjčky; mezi nejznámější patří třeba Uber, určité popularitě se i v Česku těší Airbnb. Stranou nezůstává ani finanční trh – zájemci o půjčku si mohou skrze tzv. P2P portály půjčit přímo od lidí, tzv. investorů. Na rozdíl od bank jsou…
Refinancování, podobně jako zbytek hypotečních produktů, podléhá aktuální situaci trhu s hypotékami. Zpřísňující opatření České národní banky odstřihla žadatele od 100% hypoték, na posuzované žádosti hledí bankovní instituce mnohem přísnějším okem. U každého potenciálního klienta posuzují současné příjmy a důrazně hledí i na úvěrovou historii. U refinancování to ale tak docela neplatí – šanci mají i ti žadatelé, kteří prokáží dostatečnou svědomitost.

Sdílený úvěr: Vyplatí se jej pořídit a co vše obnáší?

pondělí, 13 listopad 2017 09:55 | Hypotéky | GEPARD FINANCE
Vlastnit nemovitost se pro řadu lidí stává nedostupným snem. V pozadí nestojí jen rostoucí ceny bytů a domů, ale i obtížnější přístup k výhodným hypotékám. Splácet hypoteční úvěr z jednoho příjmu mnozí nezvládají, a proto často volí možnost sdíleného úvěru, díky kterému nemusí na svá bedra brát příliš vysoký platební závazek.
Vybrat toho pravého finančního poradce nebo poradenskou síť není žádný med. Experti na volné noze klienty lákají na léta zkušeností a zástupy spokojených klientů, jednotlivé instituce zákazníky uhánějí pod příslibem jedinečných slev a akcí. Jakým způsobem ale tyto společnosti doopravdy fungují? A je pro ně blaho klienta opravdu na prvním místě?
Chýlí se fixační období vašeho stávajícího hypotečního úvěru ke konci? Včasnou přípravou a vyjednáváním můžete skrze výhodnější podmínky nové fixace ušetřit desítky tisíc korun. Ty tam jsou doby, kdy banky nechaly své klienty přejít s lehkým srdcem k jiné instituci. V bankovním sektoru hoří lítý boj – a vydělat na něm můžete právě vy.
S úderem půlnoci na 1. prosinec 2016 došlo v oblasti finančního poradenství k zásadní změně. V platnost vešel nový zákon o úvěrovém zprostředkování, který všem poradcům nabízejícím úvěry (a tedy i hypotečním brokerům) ukládá povinnost registrace u ČNB, která je podmíněna úspěšným absolvováním certifikačních zkoušek odborné způsobilosti (známé také jako „úvěrové zkoušky“). Ty probíhají pod dohledem České národní banky a je třeba je mít úspěšně splněné nejpozději do konce listopadu…
Česká národní banka dnes vydala prohlášení o dalším zvýšení úrokové sazby. Období historicky nejnižších úrokových sazeb skončilo. V této souvislosti si můžete přečíst odborný komentář společnosti Gepard Finance.
Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla není pro řidiče žádnou neznámou. Povinné ručení se vztahuje na každý automobil, které se na pozemních komunikacích nejen pohybuje, ale také stojí, jak je rok dlouhý. Ne každý majitel vozu je ale ochoten pojištění hradit – pokud způsobí nehodu, náklady na uhrazení škod, léčebných výloh a bolestného jdou z tzv. garančního fondu. Přispívají do něj ale ti, kteří si pojištění odpovědnosti platí. To se má…
Pohromy a nešťastné události se nevyhýbají nikomu z nás. Vyplavený dům dokáže ztížit chod rodiny na týdny až měsíce; dohodnout řemeslníky, nakoupit materiál na opravu i nový nábytek a k tomu plnit své běžné povinnosti – to vše si žádá čas, kterého rozhodně není nazbyt. Nějakou dobu zabere i samotné vyřízení pojistné události. Pojišťovny svým klientům ale vycházejí vstříc, nahlašování žádostí o pojistné plnění umožňují online. U většiny z nich…
Cílová částka stavebního spoření hraje při sjednávání úvěru ze „stavebka“ důležitou roli, stejně zásadní je i pro konečný zisk v rámci úročení. Navýšení konečného obnosu proto reálně zvažuje celá řada klientů spořitelen. Není to ale jednoduché – pro spořitelny, u kterých dosahují úroky nižších hodnot než v minulosti, jde o finanční zátěž. Změna cílové částky znamená ve formální řeči spořicích domů změnu tarifu – a s tou se zpravidla pojí…
Půjčili byste peníze člověku, který je znám svou notorickou neschopností splácet? Vymáhání dluhů je zdlouhavé a nepříjemné – a nezáleží na tom, o jakou částku jde. Prevencí proti nesolidnímu žadateli je jeho důkladné prověření. Právě těmto účelům slouží registry dlužníků. Dostat se do nich není nic těžkého – stačí, když své úvěry nebudete chvíli řádně splácet. O to těžší, často přímo nemožné, je dosáhnout výmazu.
Refinancování hypotečního úvěru je skvělým nástrojem proti zbytečně vysokým výdajům. Stačí během fixačního období sáhnout po té správné nabídce – a ušetříte desítky až stovky tisíc korun. Potřeba je jen občanský průkaz, výpis z katastru nemovitostí a troška zdravé drzosti. Jedinou překážkou může být láska. A to doslova.
S novelou zákona o spotřebitelském úvěru nepřichází jen větší ochrana spotřebitele proti finančním institucím. Sněmovna v rámci novely zpřísnila požadavky i na samotné poskytovatele úvěrů. Od prosince 2016 mají finanční odborníci 2 roky na to, aby úspěšně absolvovali předepsané úvěrové zkoušky. Pokud neprojdou, musí se se svou dosavadní praxí rozloučit. V jakých kategoriích lze zkoušky složit a jak dlouho je potřeba se na testy připravovat?
Úrokové sazby v poslední době vzrostly nejvíce u hypoték, kde poměr výše úvěru k hodnotě zástavy (LTV) přesahuje 80 %. Může za to omezení ze strany České národní banky (ČNB). Končí-li vám v současnosti 3letá nebo 5letá fixace, budete však aktuálně stále refixovat nebo refinancovat s výhodnější sazbou. Postupně se ale situace otočí, protože fixace budou končit klientům, kteří mají sazbu fixovanou v době nejnižších úroků. O kolik se vám…
Strana 14 z 37